BRĪVDABAS KINO CEĻVEDIS
Vasarā sēdēt kinoteātrī? Hmm… Bet, ja tas ir brīvdabas kino? Turklāt nekur tālu nav jāmeklē. Mums Patīk siltajos vasaras vakaros dodas baudīt labākās brīvdabas kino vietas.
PLATEKRĀNA VAKARI KALNCIEMA KVARTĀLĀ
Sākot no 12. jūlija, piektdienu vakaros.
Speciāli veidota filmu kolekcija „Spurainā Holivuda”, kas tapusi sadarbībā ar kinokritiķi Ditu Rietumu. Filmas, kurās iezīmējas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums un „spurainība”, gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem. Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties populāru grupu koncertierakstus.
12. jūlija programma: Plkst. 20.00 „Blakusefekts”/Side Effects (2013), rež. Stīvens Soderbergs. Ar Rūniju Maru, Džūdu Lovu, Ketrīnu Zetu-Džounsu un Čeningu Teitemu, 106 min. Ditas Rietumas ievadvārdi par filmu. Plkst. 22.00 koncerta ieraksts: James Blake – Live At Pitchfork Paris Festival.
BRĪVDABAS KINO VAKARI „ESPLANĀDĒ 2014”
Sākot no 10. jūlija, trešdienu un sestdienu vakaros.
Katru trešdienu bezmaksas kino vakari, kas piedāvās labākās Eiropas filmas, pārstāvot visdažādāko žanru klāstu. 10. jūlijā ciklu atklās lielu popularitāti ieguvusī Ivara Zviedra filma „Dokumentālists”, pirms filmas kinokritiķes Dairas Āboliņas komentārs un iespēja klātienē tikties ar filmas autoriem. Savukārt ik sestdienas vakaru labākais no latviešu kino.
BRĪVDABAS KINO VAKARI RĪGAS DOMA DĀRZĀ
Sākot no 10. jūlija, ceturtdienu un sestdienu vakaros īsi pirms pusnakts.
Jau trešo vasaru pēc kārtas pašā Vecrīgas sirdī – Rīgas Doma dārzā ir iespēja baudīt kvalitatīvu brīvdabas kino. Filmu programma tapusi sadarbībā ar Vides filmu studiju un Satori.lv, ieeja par ziedojumiem. Programmā: 12. jūlijs Purva ļaudis, rež. Kaspars Goba. 19. jūlijs Skanošie gadalaiki, rež. Aija Bley. Piejūra, rež. Dainis Kļava. IeELPOT, rež. Linda Olte. Savukārt katru ceturtdienu īsfilmu seansi, sadarbojoties ar filmu festivālu 2ANNAS.
2ANNAS POSITIVUS
Festivāls Positivus no 18. – 20. jūlijam Salacgrīvā
Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS jau vairākus gadus sadarbojas ar mūzikas un mākslas festivālu POSITIVUS, un 2014.gads nav izņēmums. Šogad festivāls ir sagatavojis plašu un daudzveidīgu programmu gan formas, gan satura ziņā. 2ANNAS festivāla apmeklētājiem piedāvās trīs savā starpā atšķirīgas programmas – sākot ar pēdējos gados tik aktuālajiem viral videos un beidzot ar labāko pēdējos gados tapušo īsfilmu izlasi no visas pasaules.